Spoj flore, faune i djelovanja ljudske ruke
Dolaskom turističkoga vlakića otvaraju se vrata Safari parka te ulazimo u drugačiji svijet - spoj flore, faune i djelovanja ljudske ruke. S desne strane samoga ulaza u Safari park ponosno se šepure nojevi i paunovi, među kojima se posebno ističu potpuno bijeli albino paunovi.
Na lijevoj strani ulaza u Safari park šeta ljama, vrsta južnoameričkih deva koje se od deva kakve mi poznajemo razlikuju manjim tijelom i razmjerno velikom, jako zbijenom glavom sa šiljastom njuškom, velikim očima i vitkim nogama čiji su prsti jače rascjepkani. Ljame nemaju grbu, a dlaka im je dugačka i vunasta. Žive na visoravnima velikih Kordiljera do nadmorske visine od 4500 m.
Stepska i planinska zebra
Ljami društvo pravi stepska i planinska zebra dobivene na poklon iz Gvineje 1960. i 1961. godine od Sékou Touréa, bivšega gvinejskog predsjednika. U prirodi zebre nastanjuju gorske dijelove južne i istočne Afrike. Zebu ili sveto Indijsko govedo (Bos indicus) poklon je indijskoga državnika i političara Nehrua te je Brijune nastanilo 1959. godine. To malo sveto govedo u stvari je patuljasta vrsta svetih indijskih krava te ima sve karakteristike goveda, osim što je mnogo manje i lakše.
Etno park
Unutar Safari parka nalazi se i etno park koji prezentira istarsko seosko gospodarstvo i koji je uprava Brijuna obogatila autohtonim istarskim životinjama - istarskim ovcama (Istarska Pramenka), magarcima i kozama. Ovi će simpatični stanovnici Safari parka razveseliti svakoga.